- Λεπτομέρειες
- Κατηγορία: Νερό
- Εμφανίσεις: 782
Το Κίνημα Ζωής Κύπρου σε συνεργασία με το Τμήμα Δασών του Υπουργείου Γεωργίας Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος διοργάνωσε δενδροφύτευση στην περιοχή Σολέας στις 29/11/16 ημέρα Τρίτη το πρωί.
Η Δενδροφύτευση έγινε από εθελοντές, φίλους και μέλη του Κινήματος Ζωής Κύπρου, επειδή αγαπάμε την Κύπρο μας και τον Πλανήτη μας. Φυτέψαμε συνολικά 35 δεντράκια.
Η συνάντηση έγινε στον Δασικό Σταθμό Αγίου Θεοδώρου όπου εδόθησαν στους συμμετέχοντες, σε έντυπη μορφή, Γενικές Οδηγίες Ασφάλειας για Εργασίες τις αποκατάστασης και αναδάσωσης καμένων περιοχών .
Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους ήταν παρών σε αυτή μας την προσπάθεια.
![](/images/photos_articles_general/31240400754_4b51d4ed2a_z.jpg)